gaz rozweselający gliwice

Chcesz się leczyć bez lęku? A wypróbowałeś już gaz rozweselający Gliwice?

Odwiedziny u dentysty powinny mieć miejsce, co najmniej dwa razy do roku, jeśli nic złego nie dzieje się z naszymi zębami. Jeśli chorujemy, powinniśmy, oczywiście chodzić zdecydowanie częściej.

Lecz się szybko i bezstresowo

Należy uczciwie przyznać, że wizyty stomatologiczne bywają bardzo stresujące. Są osoby, które latami zwlekają z odwiedzinami u dentysty, ponieważ tak bardzo się go boją. Niestety, często rodzice od razu nastawiają negatywnie również swoje dzieci i dla maluchów kontrola u stomatologa również staje się traumą, chociaż jeszcze nie mają żadnych negatywnych doświadczeń. Dziecko należy przygotować do wizyty u dentysty, jednak absolutnie nie należy mu mówić, że cokolwiek będzie bolało, że sami nie lubimy tam chodzić, nawet, jeśli tak jest. Czasem rodzice wręcz straszą dziecko dentystą, a potem dziwią się, że ich syn czy córka płacze i histeryzuje w gabinecie stomatologicznym. Pierwsza wizyta dziecka powinna przebiegać bardzo swobodnie, dziecko musi pochodzić po gabinecie, podotykać poznać swojego lekarza, a potem dopiero usiąść na fotelu, który w dodatku może jeździć w górę i w dół i dać obejrzeć swoje ząbki. Powinno na koniec zostać koniecznie pochwalone za swoje zachowanie. Nie straszmy dziecka, ponieważ przecież w obecnych czasach leczenie naprawdę może być bezbolesne i nasze dziecko na pewno nie przeżyje już niemiłych chwil u swojego lekarza.

Rozluźnij się i oddychaj swobodnie

Współcześnie mamy wiele rodzajów znieczuleń, a jednym z nich jest gaz rozweselający Gliwice. Sama nazwa tej substancji brzmi bardzo pozytywnie i na pewno nie raz o niej słyszeliśmy. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ona działa w rzeczywistości? Tlen zmieszany z podtlenkiem azotu sprawia, że człowiek poddany jego wpływowi staje się rozluźniony, spokojny, nie odczuwa bólu związanego z leczeniem, nie odczuwa również stresu. Bardzo ważne jest właśnie to, że sedacja wziewna, czyli własnie podawanie gazu rozweselającgo może być stosowana i u dorosłych i u dzieci. Bez różnicy. Kiedyś leczenie dzieci było bardzo stresujące, lekarze się niecierpliwili, rodzice również, a dzieci nie wiedziały przecież, że to, że boli to jest konieczne. Dziś już ta sytuacja uległa znacznej poprawie i naprawdę wielu lekarzy ma cierpliwość i wyrozumiałość do pracy z dziećmi i nie chce ich narażać na niepotrzebne cierpienia. Stąd właśnie wzięła się możliwość leczenia najmłodszych (choć, jak było wspomniane starszych również) pod wpływem sedacji wziewnej. Pacjent zakłada maseczkę i wdycha mieszaninę gazów. I już po chwili gaz rozweselający Gliwice robi swoje. Bez żadnych zastrzyków i innych problemów, których przysparzają niektóre znieczulenia, również bez ryzyka alergii.

Dla kogo i na jak długo

Pewnie się zastanawiacie, czy jest jakieś przeciwwskazanie co do tej metody. Owszem, ale niewiele. Przede wszystkim nie jest to dobre dla kobiet w ciąży podczas pierwszych trzech miesięcy. Również wszelkie niedrożności w drogach oddechowych, przecież musimy oddychać przez nos, więc w czasie przeziębienia, czy z katarem alergicznym niewiele zdziałamy.

Leave a Reply