Czy chirurgia plastyczna jest nam naprawdę potrzebna?

Powodów, dla których oddajemy się w ręce chirurga plastycznego jest co najmniej kilka. Czasem nie mamy wyboru, np. na skutek wypadku. Niestety, często bywa i tak, że nie potrzebujemy specjalnej ingerencji a chęć zmiany wynika z naszych kompleksów. Zanim podejmiemy decyzję, dobrze się zastanówmy.

Dowiedz się co może cię czekać

Zanim odwiedzisz klinikę plastyczną, na własną rękę poszukaj ważnych informacji. Przeczytaj o możliwych przeciwskazaniach, a także dowiedz się, jakie są skutki uboczne tego typu zabiegów. Zdarza się, że ingerencja chirurga może przynieść więcej szkód niż pożytku, a szczególnie jeśli wybierzemy do kogoś niewyspecjalizowanego. Powikłania mogą być naprawdę dotkliwe: od zakażenie po zmiany estetyczne. W tym pierwszym przypadku często kończy się na oddziale intensywnej terapii i konieczności hospitalizacji. W niektórych przypadkach ciało wygląda, delikatnie mówiąc, nieciekawie. Pojawiają się rozstępy, zniekształcenia, a w efekcie zamiast poprawić swój wygląd, szpecimy się. Oczywiście to najczarniejszy scenariusz, który zdarza się stosunkowo rzadko, ale trzeba wziąć taką ewentualność pod uwagę. Nigdy nie wiadomo co może się stać. Powikłania pojawiają się nawet w najlepszych placówkach. Chirurgia plastyczna nie jest w pełni bezpieczna. Choć współcześnie ryzyko urazów jest minimalne, to jednak istnieje zawsze. Zanim więc zdecydujemy się odwiedzić gabinet, zbierzmy jak najwięcej informacji, dowiedzmy się o możliwych działaniach niepożądanych i zastanowimy się, czy ingerencja jest nam aż tak bardzo potrzebna.

Przedstaw lekarzowi swoje obawy

Jeśli mimo wszystko dalej chcemy zmienić swój wygląd, porozmawiajmy z lekarzem i przedstawmy mu swoje obawy. Dobry specjalista powinien nam wytłumaczyć, jakie zagrożenia mogą na nas czekać i jakich uciążliwości możemy się spodziewać. Oczywiście nie da nam stuprocentowej gwarancji powodzenia zabiegu, ale zawsze będzie to okazja, by rozwiać swoje wątpliwości. Warto też dokładnie dopytać się, jak będzie wyglądać operacja oraz czego można się po niej spodziewać. Tylko w ten sposób zminimalizujemy nasz strach. Musimy być w pełni świadomi co może nas czekać. Lekarz powinien szczegółowo omówić z nami metody prac, a także pokazać wizualizacje, żebyśmy mieli wyobrażenie jak będziemy później wyglądać. To bardzo ważne, bo bez tego trudno cokolwiek osiągnąć. Warto dopytać się chirurga, jakie rozwiązanie byłoby dla nas najlepsze. Tylko w ten sposób można osiągnąć zadowalający efekt, który będzie nam się podobał. Chirurgia plastyczna to bardzo skomplikowana dziedzina.

Leave a Reply