ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna –3 najchętniej wybierane zabiegi przez kobiety

Ginekologia estetyczna z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród Polek. Nic w tym dziwnego. Dzięki tym zabiegom nie tylko poprawia się zdrowie kobiet, ale także ich życie seksualne. Zobacz, które zabiegi są najchętniej wybierane przez panie.

Na plastykę pochwy najczęściej decydują się kobiety po porodzie

Ginekologia estetyczna ma w swoim zakresie wiele zabiegów. Jednym z najpopularniejszych z nich jest na pewno plastyka pochwy, inaczej nazywana waginoplastyką. Stawiają na nią w szczególności kobiety po porodzie. Na ten stan rzeczy wpływa fakt, że to właśnie podczas narodzin dziecka najczęściej następuje rozluźnienie ścian pochwy, przez co kobieta odczuwa dyskomfort podczas stosunku, a co za tym idzie nie jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Innym skutkiem ubocznym są problemy z nietrzymaniem moczu. Dzięki zabiegowi plastyki pochwy te kłopoty zostają zlikwidowane, a panie mogą cieszyć się z poprawy komfortu swojego życia na różnych płaszczyznach, nie tylko tej seksualnej.

Labioplastyka znacznie poprawia komfort życia

Kolejnym, chętnie wykonywanym przez kobiety zabiegiem jest tzw. labioplastyka. Na czym ona polega? Jest to zabieg plastyki warg sromowych i pochwy. Lekarze, których specjalizacją jest ginekologia estetyczna, kierują na zabieg panie, których wargi sromowe są zdeformowane lub przerośnięte. To znacznie obniża ich komfort życia, ponieważ są one narażone na częste otarcia, odparzenia, a nawet ból, który pojawia się podczas uprawiania sportu i współżycia. Sam zabieg plastyki jest przeprowadzany za pomocą najnowszych zdobyczy techniki, którymi są lasery. Dzięki temu sprzętowi zabieg nie tylko rany lepiej się goją, ale także nie ma blizn pooperacyjnych, które pojawiają się w przypadku chirurgii tradycyjnej.

Plastyka wzgórka łonowego zdobywa na popularności

Coraz więcej pań decyduje się na zabieg plastyki wzgórka łonowego. Polega on na odessaniu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, która bardzo często znacznie obniża samoocenę kobiet i budzi w nich kompleksy. W tego typu przypadkach przede wszystkim zalecana jest dieta, ale jeśli odchudzanie nie przynosi pożądanych efektów, wtedy zabieg plastyki wzgórka łonowego jest dobrą opcją, aby raz na zawsze uporać się z kłopotem. Sama liposukcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i nie pozostawia praktycznie żadnych blizn.

Leave a Reply