ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna – 3 najpopularniejsze zabiegi

O ginekologii estetycznej wiele się mówi, a sama gałąź medycyny z każdym rokiem coraz bardziej się rozwija. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie zabiegi cieszą się największą popularnością oraz są chętnie wybierane przez pacjentki.

Waginoplastyka skutecznym zabiegiem dla wszystkich pań, które przeszły poród

Ginekologia estetyczna pomaga przede wszystkim paniom, które urodziły dziecko. Do zabiegów, które w szczególności im pomagają, zdecydowanie można wliczyć waginoplastykę. Potocznie mówiąc jest to zabieg, którym polega na zwężeniu lub plastyce pochwy. Na sam zabieg zgłaszają się panie, które nie jeden raz urodziły naturalnie dziecko. Poza tym drugą grupą kobiet, które zapisują się na waginoplastykę, są dojrzałe panie. Z kolei one borykają się z utratą elastyczności tkanek, przede wszystkim tych odpowiedzialne za budowę pochwy oraz jej przedsionka. Wtedy interwencja chirurga opiera się na przywróceniu właściwych rozmiarów pochwie poprzez poszerzenie jej przedsionka.

Usunięcie błony dziewiczej

Drugim popularnym zabiegiem jest hymenotomia. Polega on na usunięciu błony dziewiczej. A u kogo się go wykonuje? Przede wszystkim u pań, których błona dziewicza jest częściowo lub nawet całkowicie zrośnięta. To z kolei prowadzi do bólu podczas współżycia. Bardzo często też pacjentki skarżą się na bóle podbrzusza, parciami na pęcherz, a także brakiem menstruacji. Najczęściej jednak problem objawia się u nastolatek, których rozwój fizyczny jest prawidłowy, ale mimo tego nie zaczynają one krwawić. Jeśli wykluczy się w tego typu przypadkach problemy hormonalne, wtedy okazuje się, że za brak miesiączki odpowiada zrośnięcie się błony dziewiczej.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym punktu G

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym punktu G potocznie nazywane jest również zastrzykiem orgazmu. Zabieg jest dedykowany przede wszystkim kobietom, które nie odczuwają orgazmu albo też chciałyby zwiększyć doznania, jakie czerpią z seksu. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu w przednią ścianę pochwy niewielkiej ilości substancji, która wypełnia tkankę. W samej strzykawce znajduje się preparat, którego bazą jest kwas hialuronowy. Zdarza się jednak też tak, że to jest tam także tłuszcz własny pacjentki, który został wcześniej pobrany metodą liposukcji, albo też rekombinowany kolagen. Zastrzyk wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a całość trwa około 20 minut. Efekty utrzymują się przez 2 lata, po czym należy powtórzyć jeszcze raz zabieg. Jak widać ginekologia estetyczna ma wiele ciekawych i różnorodnych zabiegów. Nic więc dziwnego, że tak prężnie się ona rozwija.

Leave a Reply