ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna to szansa dla kobiet, by wyleczyły się z kompleksów?

Ginekologia estetyczna w ostatnich czasach zyskała rozgłos. Coraz więcej kobiet nie tylko decyduje się na zabieg, ale też rozmawia otwarcie na tematy intymne. Czy zabiegi z ginekologii estetycznej są dla kobiet szansą, by wyleczyć się z kompleksów?

Ginekologia estetyczna leczy kompleksy kobiet

Ginekologia estetyczna jest gałęzią medycyny, której zadaniem jest pomoc kobietom, borykającymi się z problemami intymnymi. W końcu nie zawsze paniom odpowiada ich anatomiczna budowa okolic intymnych. Jest też wiele czynników, które wpływają na brak zadowolenia z wyglądu pochwy i krocza. Zmieniają je nie tylko trudne porody, przede wszystkim te naturalne, ale też ma na to wpływ zaawansowany wiek. Oczywiście, dla wielu kobiet wygląd miejsc intymnych jest poważną kwestią, ale dopiero utrudnione funkcjonowanie w niektórych sferach życia powoduje, że decydują się one na zabieg. Wiele pacjentek skarży się na brak satysfakcji z życia seksualnego, co z kolei powoduje tworzenie się poważnych kompleksów. W tym momencie na scenę bardzo często wkraczają zabiegi z ginekologii estetycznej. Należą do nich m in.: plastyka warg sromowych, poporodowa plastyka brzucha lub też hymenotomia, czyli nacięcie błony dziewiczej.

Czy zabieg ginekologiczny jest fanaberią, czy koniecznością?

Przez bardzo długi czas niewiele mówiło się na temat zabiegów z serii ginekologii estetycznej. Wpływał na to wstyd, jaki kobiety odczuwały w trakcie wizyty u ginekologa oraz to, że jeszcze kilka lat temu nie mówiło się otwarcie na tematy natury intymnej. Również przekonania niektórych osób, że ginekologia estetyczna jest fanaberią utrudniają nawet do tej pory podjęcie decyzji niektórym paniom. Na szczęście, w mediach można znaleźć wiele artykułów lub kampanii, które mają na celu budowanie świadomości kobiet. W końcu zabiegi, takie jak labioplastyka czy też hymenotomia, mają za zadanie poprawić komfort życia każdej pani, a zarazem wyleczyć je z kompleksów. Jest to duży krok milowy, który pomaga kobietom przezwyciężyć wstyd i udać się ze swoim problemem do lekarza. Poza tym, coraz więcej pań decyduje się na opowiedzenie swojej historii na tematycznych forach. Anonimowość, jaką zapewnia im Internet, w wielu przypadkach jest czynnikiem, dzięki któremu odważyły się one opowiedzieć o swoich dolegliwościach, a później je wyleczyć.

Leave a Reply