Higiena w czasie noszenia aparatu. Rzecz bardzo ważna.

Dbanie o higienę jamy ustnej to rzecz, jak najbardziej poważna i do tego chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni, że trzeba minimum dwa razy dziennie szczotkować zęby i odwiedzać dentystę. Potem, gdy tracimy zęby mleczne, a na ich miejsce wyrastają nam stałe wiemy, że jest to jeszcze bardziej istotne, bo kolejnych zębów już nie dostaniemy. Jeśli stracimy ząb lub zęby stałe to pozostają nam już tylko sztuczne. Są również sytuacje, w których ta dbałość jest jeszcze istotniejsza, niż zazwyczaj.

Otóż, jeśli decydujemy się na aparat ortodontyczny dla nas, czy dla naszego dziecka, musimy wziąć pod uwagę, że dbanie o zęby stanie się ważną częścią naszego życia. Przede wszystkim powinniśmy myć zęby naprawdę po każdym posiłku, ponieważ w przeciwnym razie w miejscach naszego aparatu będą pozostawać nieprzyjemne resztki pokarmu, co może sprzyjać chorobom zębów. Szczotkowanie zębów, na których założony jest aparat musi być naprawdę porządne. Istnieją nawet pasty, które są specjalnie przeznaczone dla osób, które mają aparaty na zębach. Najlepiej doradzi nam nasz ortodonta, czego używać, aby nie narazić się w czasie noszenia aparatu na choroby uzębienia, co w najgorszym razie mogłoby skutkować nawet koniecznością ściągania aparatu przed czasem. A przecież to duży problem i nikt by tego nie chciał doświadczyć.

Tutaj trzeba powiedzieć również kilka słów o rodzicach, których dzieci noszą lub mają nosić aparat ortodontyczny. Rola rodziców polega na tym, żeby porozmawiać i uświadomić dziecko, jak ważne jest dbanie o higienę, żeby dziecko, nawet bez nadzoru pamiętało o myciu zębów i chciało je myć. Żeby osiągnąć pożądany efekt nie trzeba wcale wiele, a warto, bo ładne równe zęby są naprawdę wartościową rzeczą. Wybierzmy się, więc do ortodonty najlepiej tam, gdzie zębami zajmują się kompleksowo. Klinika stomatologiczna Bytom daje duże gwarancje sukcesu, duże możliwości, możemy jednocześnie wyleczyć nasze zęby i skonsultować się z ortodontą. To bardzo wygodne rozwiązanie.