Jak pozbyć się trądziku?

Trądzik jest jednym z największych problemów młodych ludzi. Co więcej, może on dotyczyć również osób starszych. Objawia się on krostami i wypryskami, które pojawiają się na twarzy, plecach oraz ramionach. Takie wykwity nie wyglądają zbyt estetycznie. To właśnie dlatego coraz częściej trądzik prowadzi do depresji.

Osoby nie potrafią sobie poradzić z tak nieestetycznym wyglądem ich ciała, czują się nieatrakcyjnie, przez co znacząco obniża się ich nastrój. Pamiętajmy jednak, że trądzik jest całkowicie wyleczalny. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj leczenia, aby całkowicie się go pozbyć.

Żywienie a stan skóry

Na samym początku warto zastanowić się nad swoją dietą. Są pewne produkty spożywcze, które mogą znacząco pogarszać cały trądzik. Lepiej więc ich po prostu unikać. A takimi produktami są np. słodycze, które zawierają mnóstwo cukru. Dodatkowo, warto również zrezygnować z przetworzonych potraw dostępnych w sklepach oraz dań typu fast-food. To do nich najczęściej dodaje się szkodliwe substancje, zbędne produkty oraz konserwanty. A one nie wpływają korzystnie na stan naszej cery. Zamiast tego lepiej więc samodzielnie przygotowywać sobie wszystkie posiłki.

Włączajmy do nich świeże, naturalne owoce oraz warzywa. Zawierają one sporo witamin, antyoksydantów oraz minerałów. A takie substancje idealnie zadbają o wygląd naszej skóry zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Dodatkowo, pamiętajmy, aby regularnie spożywać spore ilości zwykłej wody. To ona najlepiej oczyści nasz organizm. Powinniśmy więc mieć butelkę z wodą zawsze przy sobie i popijać ją małymi łykami. Dodatkowo, możemy również sięgnąć po zieloną herbatę. Wspomaga ona przemianę materii i przyspiesza proces usuwania toksyn z organizmu. A gdy nasze ciało pozbędzie się toksyn, od razu zacznie lepiej wyglądać.

Jak sobie radzić z trądzikiem?

Oczywiście każdy, kto ma problemy z trądzikiem, na pewno nie raz zainteresował się cudownymi tabletkami i innymi środkami medycznymi. Producenci reklamują je jako najlepszy sposób na walkę z wypryskami. Jednak zwykle nie jest to prawda. Jeśli więc chcemy przyjmować jakieś lekarstwa na trądzik, powinien je nam zalecić dermatolog. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że dane środki medyczne nie zaszkodzą nam, a mogą nam tylko pomóc. A naprawdę nie warto kupować lekarstw bez recepty.

Tak naprawdę mają one bardzo słabe, a wręcz niezauważalne działanie. Tym samym wydalibyśmy tylko pieniądze w błoto. Zamiast tego odwiedźmy więc gabinet dermatologiczny w Warszawie. To właśnie w nim dermatolog, chociażby Derm Est, przypisze nam odpowiednie antybiotyki oraz maści. A jeśli będziemy z nich regularnie korzystać, zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania, nasza cera szybko zacznie się poprawiać.

Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja. O nią powinny zadbać zwłaszcza kobiety. W końcu młode dziewczyny bardzo często nakładają na siebie mnóstwo pudrów, fluidów, aby zamaskować defekty twarzy. Jednak zbyt duża ilość takich kosmetyków może zatkać pory, przez co zaczynają one produkować zwiększoną ilość sebum. A to krótka droga to pojawienia się wyprysków. Tworzy się więc tutaj błędne koło, którego lepiej unikać.

Najlepiej więc całkowicie zrezygnować z nakładania mocnego makijażu. Zamiast tego wystarczy stosować delikatne kremy koloryzujące. One również skutecznie wyrównają koloryt cery, a przy tym nie “zapchają” porów. Dzięki temu skóra będzie mogła spokojnie oddychać. A to sprawi, że wypryski zaczną pojawiać się znacznie rzadziej i będą mniejsze.

Leave a Reply