chirurgia plastyczna

Jak przebiega rynoplastyka?

Rynoplastyka, czyli prostowanie nosa, to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Współczesna medycyna estetyczna umożliwia pozbycie się krzywizn i garbów nosa, dając zdumiewające efekty. Jak taki zabieg wygląda w praktyce? Przekonajmy się.

WYŁĄCZNIE DLA POPRAWIENIA URODY?

W powszechnej opinii uważa się, że zabieg korekcji kształtu nosa służy wyłącznie względom estetycznym. Nie jest to jednak prawdą. Struktura nosa może ulec uszkodzeniu z wielu przyczyn. Wśród najczęstszych, wymienia się urazy i wady wrodzone. Chirurgia plastyczna umożliwia rekonstrukcję uszkodzeń i korektę deformacji, co znacząco podnosi komfort i przyczynia się do zmniejszenia wielu dolegliwości. W celach medycznych, lekarze najczęściej wykonują zabieg zmniejszenia małżowin nosowych oraz prostowania przegrody nosowej.
Nie można jednak pominąć faktu, że krzywy nos bardzo często jest źródłem kompleksów u osób, których problem ten dotyczy. Walory estetyczne przeprowadzonego zabiegu, są zatem nie do przecenienia. W tym przypadku, operacje plastyczne najczęściej dotyczą usunięcia fragmentu nadmiernie uwydatnionej kości nosa, oraz skrócenia jego czubka. Korekcji podlega także odległość dziurek nosowych. Dość często wykonywane są także zabiegi powiększenia nosa.

JAK WYGLĄDA OPERACJA PLASTYCZNA NOSA?

Chirurgia plastyczna przewiduje kilka technik korekcji kształtu nosa. Zarówno miękkie, jak i twarde części nosa, mogą być operowane metodą zamkniętą. Technika ta polega na wykonaniu nacięć wewnątrz nosa, dzięki którym chirurg zyskuje dostęp do kości lub chrząstek. Najczęstszą przyczyną, dla której wybierana jest metoda zamknięta, jest fakt, że po zabiegu nie pozostają żadne widoczne blizny. Większość zabiegów rynoplastyki może być także przeprowadzana metodą otwartą. Polega ona na wykonaniu nacięcia prostopadle do przegrody nosowej, po którym pozostaje jedynie niewielka, słabo widoczna blizna.
Operacje zmniejszenia nosa wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Zabieg najczęściej trwa ok. 3 godz. Po podaniu narkozy, chirurg wykonuje nacięcie, przez które zyskuje dostęp do podskórnych warstw nosa. Po usunięciu chrząstki, następuje złamanie kości nosa. W tym momencie, chirurg może przystąpić do ponownego jej formowania. Po zszyciu nacięć, na zewnętrznej stronie nosa umieszczana jest specjalna szyna gipsowa, której zadaniem jest ustabilizowanie świeżo uformowanej struktury i ochrona przed urazami. Najbardziej widoczne ślady zabiegu, w postaci obrzęku i siniaków wokół oczu, utrzymują się przez ok. 2 tygodnie.

Szczegółowe informacje na temat przeprowadzenia zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej znajdziesz na stronie kliniki Art&Med – http://art-med.com.pl.

One comment

  1. Pingback: Pianino

Leave a Reply