Labioplastyka – pozbądź się problemów natury intymnej

Wargi sromowe mniejsze pełnią szalenie ważne role w budowie kobiecego układu płciowego. Zasłaniając wejście do pochwy chronią ją przed wniknięciem chorobotwórczych mikroorganizów, odpowiedzialne są również za prawidłowe nawilżenie podczas stosunku płciowego. Wiele kobiet martwi jednak ich wygląd i rozmiar. Jakie możliwości mają panie, które borykają się z tym problemem?

Powód do niepokoju?

Często zdarza się, że wargi sromowe mniejsze są nierówne lub nieprawidłowo przerośnięte, efektem czego wystają spoza warg sromowych większych. Czy to powód do niepokoju? Nie jest to żadna nieprawidłowość zdrowotna, ich przerost nie stanowi niebezpieczeństwa dla zdrowia kobiety. Jednak zdarza się, że ich rozmiar może przysporzyć jej wiele problemów. Wystające, widoczne wargi sromowe narażają ich właścicielkę na stres emocjonalny podczas sytuacji intymnych, wizyt u lekarza czy na basenie. Dodatkowo mogą one sprawiać uczucie dyskomfortu podczas aktywności fizycznej. Utrudniają uprawienie sportu, są przyczyną bólu podczas stosunków seksualnych. Często bywają przyczyną otarć i występowania stanów zapalnych. Gdy uniemożliwiają kobiecie sprawne funkcjonowanie warto rozważyć ich chirurgiczną korektę.

Na czym polega labioplastyka?

Labioplastyka to zabieg polegający na wycięciu nadmiaru skóry, zmniejszeniu i wymodelowaniu warg sromowych mniejszych. Jest to bardzo delikatny zabieg, wymagający od lekarza dużego doświadczenia i sprawnej ręki. Labioplastyka wykonywana jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa około 60 minut. Coraz częściej skalpel zastępuje się nowoczesnymi laserami, które zmniejszają ryzyko powstania blizn, skracają czas gojenia i minimalizują krwawienie. Labioplastyka nie wymaga hospitalizacji. Pacjentka już po kilku godzinach od zabiegu może wrócić do domu. Powinna jednak przez pierwsze dni prowadzić oszczędny tryb życia, a przez pierwszy miesiąc powstrzymać się od aktywności seksualnej. Labioplastyka to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Pierwsze efekty pacjentka zobaczy od razu po zdjęciu opatrunku, jednak całkowity proces gojenia może trwać nawet pół roku.
Labioplastyka to idealne rozwiązanie dla pań, które z powodu swej kobiecości cierpią i mają kompleksy. Pozwala im pozbyć się wstydu, mogą być w pełni aktywne i czerpać przyjemność z niczym nieskrępowanych stosunków intymnych

Leave a Reply