Lewiatan gazetka promocyjna: blisko domu czy w markecie – gdzie warto robić zakupy?

Wśród Polaków jest wielu zwolenników robienia zakupów w marketach, jednak równie liczna jest grupa tych, którzy lubią robić zakupy blisko domu. Każda ze wspomnianych grup ma oczywiście swoje racje, ale równie często za wyborem zakupów blisko domu w osiedlowym sklepie czy w dużym markecie stoją głównie przyzwyczajenia zakupowe. Gdzie zatem warto robić zakupy, aby mieć w domu zawsze świeże produkty, które nie będą dużo kosztować? W tym celu warto też przeglądać takie źródła informacji, jakim jest m.in. Lewiatan gazetka promocyjna – http://gazetka-lewiatan.pl/.

Siła marketów i sklepów wielkopowierzchniowych

Supermarkety dostępne są głównie dla mieszkańców dużych miast. W zależności od lokalizacji taki sklep wielkopowierzchniowy może być jedynie marketem, ale w bardzo wielu przypadkach takie sklepy zlokalizowane są w jednym ciągu lokali sklepowych, oferujących produkty z wielu branż. Konsumenci, którzy decydują się na wyprawę do marketu, leżącego zazwyczaj w znacznej odległości od domu, zwykle chętnie zaglądają do innych sklepów, robiąc przy okazji zakupy w sklepach odzieżowych czy z artykułami do remontu wnętrz. Same markety wygrywają walkę o klienta głównie ceną. Ze względu na dużą liczbę transakcji markety mogą negocjować z dostawcami niższe ceny, a jednocześnie mogą doliczać do produktów niższe marże, bo zarabiają na liczbie sprzedanych produktów. Część marketów oferuje swoim klientom specjalne karty, dzięki którym ceny na wybrane produkty mogą być jeszcze tańsze. Czasem bonus cenowy dla posiada karty dotyczy wybranych produktów, które są publikowane w gazetach promocyjnych. W wielu przypadkach te same karty działają jak karty lojalnościowe, na których klienci zbierają punkty za każdą transakcję, a w konsekwencji – mogą te punkty wymienić na konkretne produkty lub rabaty cenowe na wybrane produkty.

Do centrów handlowych nie tylko po zakupy spożywcze

Powodem, dla którego polskie rodziny odwiedzają duże sklepy, jak supermarkety i hipermarkety, jest konieczność zrobienia zakupów spożywczych, które niejednokrotnie poszerzane są o zakupy artykułów higienicznych, chemicznych czy środków czystości. Jednak wiele marketów ma tak rozbudowaną ofertę, że można w nich kupować także ubrania, obuwie czy nawet sprzęt elektroniczny. Jeśli jednak market skupia się głównie na podstawowych artykułach, jakie są niezbędne do normalnego funkcjonowania, to w tym samym kompleksie budynków bardzo często znajdują się butiki odzieżowe, drogerie czy sklepy sportowe, w których można zrobić zakupy. Wiele rodzin wybiera się do centrów handlowych także dlatego, że w takich miejscach są wydzielone strefy gastronomiczne, gdzie można zjeść posiłek lub wypić kawę, a niektóre z nich posiadają także kina.

Sklepy osiedlowe mają się dobrze

Przeciwnicy zakupów w marketach podkreślają, że co prawda w marketach można kupić taniej produkty spożywcze czy chemię gospodarczą, ale jednocześnie część z tych produktów charakteryzuje się niską jakością lub też obejmuje produkty przeterminowane lub o bardzo krótkim terminie przydatności do spożycia. Tymczasem w sklepach osiedlowych oferowane są zawsze produkty wysokiej jakości. W szczególności dotyczy to sklepów oferujących produkty z jednego asortymentu, a więc mięsa i wędliny, pieczywo czy owoce i warzywa. Lokalne sklepy oferujące wymienione produkty mają się świetnie bez względu na wszelkie mody i przywiązanie do zakupów w marketach. Możliwość zakupu świeżego pieczywa, wędliny, która jest krojona na oczach klienta, czy wybór dobrych gatunkowo owoców i warzyw to niewątpliwe atuty takich miejsc.

Sklepy lokalne także w sieciach

Co ciekawe, niektóre sklepy osiedlowe są również częścią sieci handlowych, oferujących również produkty oznakowane własnym znakiem firmowym, które są dużo tańsze od ich firmowych odpowiedników. Taką siecią, która oferuje także produkty własne, jest Lewiatan Gazetka promocyjna, jaką regularne wydaje sieć sklepów, to również możliwość zakupu taniej wybranych produktów, których cena może być o kilkanaście procent niższa w porównaniu do standardowej ceny za dany produkt. Oferty z cenami dostępne są raz w tygodniu, dlatego warto je regularnie sprawdzać, aby kupować taniej wybrane produkty.

Leave a Reply