Nie zapominaj o wizycie w gabinecie stomatologicznym

Chcesz mieć zdrowe zęby? Musisz pamiętać o profilaktyce. Tylko wtedy będziesz mógł zachować piękny uśmiech przez bardzo długi czas. Wiele osób odwiedza gabinet dentystyczny, kiedy jest już za późno. Tymczasem nie warto z tym zwlekać, bo we wczesnej fazie można wykonać prace praktycznie bezboleśnie.

Nie zapominaj o codziennej higienie

To jest absolutnie konieczne, jeśli zależy nam na utrzymaniu zdrowego uzębienia przez bardzo długi czas. W przeciwnym razie niewiele da się osiągnąć. Tymczasem statystyki są zatrważające. Ponad połowa Polaków nie myje zębów rano i wieczorem. Taka postawa jest na dłuższą metę bardzo groźna i może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Ważne jest również, by dobierać odpowiednie pasty do zębów. Na rynku jest ogromny wybór specyfików. Niestety, wiele z nich pozostawia sporo do życzenia. W rzeczywistości nie są w stanie ochronić należycie zębów. Można dobrać preparat do indywidualnych potrzeb. Są pasty wybielające lub też dla osób cierpiących na parodontozę. Mycie zębów to jednak nie wszystko. Oprócz tego niezwykle istotne jest, by regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny nie tylko, jeśli odczuwamy ból. Należy pamiętać, że w początkowym stadium leczenie zęba jest mało inwazyjne. Czasem wystarczy jedynie zastosować specjalny płyn antybakteryjny, a jeśli nawet będzie konieczne borowanie, to prawdopodobnie nie będzie potrzeby ingerować w nerw zęba. To sprawia, ze prace będą dużo mniej inwazyjne, a co ważniejsze, bezbolesne. Niestety, jeśli udamy się do gabinetu stomatologicznego, kiedy ból będzie już nie do wytrzymania leczenie będzie bolesne i długotrwałe. W niektórych przypadkach konieczna będzie kanałówka.

Dentysta nie jest taki straszny

Na szczęście leczenie zębów nie jest już tak inwazyjne jak bywało wcześniej. Wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, które sprawiają, że jakość wykonywanych usług jest na bardzo dobrym poziomie. Już same kompozyty, które stosuje się w gabinetach są trwałe i wytrzymują bardzo długi czas. Bez tego ani rusz. Na uwagę zasługują również nowoczesne urządzenia. Większość prywatnych gabinetów jest wyposażonych w sprzęty, które pozwalają na precyzyjne wykonanie zabiegów. Pacjent ma możliwość zobaczenia ubytku na ekranie monitora i podjęcie decyzji o możliwych rozwiązaniach. Samo znieczulenie nie paraliżuje całej twarzy, a działa miejscowo. Jego ilość jest wyliczana przez program komputerowy. Coraz częściej stosuje się gaz rozweselający, który pozwala się rozluźniać i sprawia, że sam zabieg mija w przyjaznej atmosferze.
Jeśli ty też chcesz odwiedzić dentystę z prawdziwego zdarzenia, zajrzyj na stronę: http://vita-dent.gliwice.pl/

Leave a Reply