O czym należy pamiętać decydując się na powiększenie piersi?

Powiększenie piersi to bardzo popularny zabieg, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z możliwych powikłań i zagrożeń. O czym należy pamiętać, zanim oddamy się w ręce chirurga? Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej kliniki? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego miniporadnika.

Dobrze się zastanów

O tym dlaczego panie decydują się na powiększenie piersi decyduje wiele czynników. Wśród głównych jest oczywiście chęć poprawienia wyglądu, ale może mieć on różne źródła. Na pewno powinna być to decyzja przemyślana. W przeciwnym razie można tego żałować. Jednorazowa fanaberia, działanie pod wpływem impulsu, prezent na urodziny, chęć przypodobania się partnerowi – to nie są powody, które powinny być brane pod uwagę. Konsekwencje zabiegu będą odczuwalne przez wiele lat. Zabiegu nie będzie można cofnąć. Trzeba być świadomym, że biust nie będzie miał takiej struktury jak wcześniej. Piersi będą twardsze i bardziej naprężone co może stanowić dyskomfort i przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Należy mieć tego świadomość. Ogromne znaczenie ma sama rozmowa z lekarzem, który musi wykluczyć ewentualne przeciwskazania, uzgodnić z kobietą wszelkie szczegóły dotyczące kształtu i rozmiaru biustu oraz poinformować o zagrożeniach. Niezbędna będzie również konsultacja psychologiczna. Specjalista musi poznać przyczynę, dla której panie decydują się na taki krok. Jeśli chęć przeprowadzenia zabiegu nie będzie silnie umotywowana, to trzeba dać pacjentce dłuższy czas do namysłu. Nie można podejmować tak ważnych decyzji pod wpływem impulsu.

Wybierz dobrą klinikę, unikniesz przykrych konsekwencji

Powiększenie piersi nie jest tanie, ale za jakość się płaci. Żeby biust wyglądał dobrze, nie można zlecić usługi osobie, która nie ma pojęcia jak podejść do tematu i robi to bardzo nieprofesjonalnie. Kluczową kwestią jest znalezienie placówki medycznej z dużym doświadczeniem w tego typu zabiegach. Bez tego uzyskany efekt może być odwrotny od zamierzonego. Choć powikłania po operacji pojawiają się rzadko, to jednak mogą wystąpić. Przemieszczanie się i marszczenia implantu, a także stan zapalny, nadwrażliwość na dotyk – to tylko niektóre z niepożądanych elementów. Niestety, nie można wykluczyć tego typu reakcji organizmu, ale wybierając znanego fachowca w znacznym stopniu ogranicza się tego typu dolegliwości. Dobry chirurg plastyczny będzie wiedział na co zwrócić uwagę i doradzi jak powinien wyglądać zabieg. Lepiej się na niego zdać, by później nie mieć większych problemów.

Leave a Reply