Okulista Gliwice antidotum na problemy w nauce

Wzrok należy regularnie badać szczególnie u dzieci. Bez tego trudno będzie normalnie funkcjonować. Problemy z oczami mają wpływ na wiele dziedzin życia m.in. na naukę. Jeśli pociecha nagle ma gorsze stopnie, warto wybrać się do okulisty.

Co powinno nas zaniepokoić?

Wizyty u okulisty są bardzo ważne i powinny być regularnie wykonywane. To jedyny sposób, by utrzymać wzrok w dobrym stanie na długie lata. Bez tego niewiele da się zdziałać. Niestety, część rodziców zaniedbuje tę kwestię co powoduje wiele problemów również w szkole. Jeśli oceny drastycznie się obniżyają, a dziecko z prymusa ledwo zdaje z klasy do klasy trzeba znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy. Oczywiście etiologia może być naprawdę różna: złe towarzystwo, problemy emocjonalne. Bardzo często to właśnie wady wzroku powodują, że pociecha nie jest w stanie ogarnąć materiału. Wprawdzie często próbuje coś nadrobić w domu, jednak piętrzące zaległości powodują, że w pewnym momencie ciężar jest już nie do udźwignięcia. Problemy z oczami można poznać także po innych czynnikach, jak np. częstym mrużeniu oczu, bólach głowy. Warto podpytać się dziecka, czy coś się dzieje. To najprostszy sposób, ale nastolatki nie zawsze chcą się przyznać. Wstydzą się, że będą musiały nosić okulary, a ich rówieśnicy będą się z nich śmiać. W takiej sytuacji konieczne trzeba odwiedzić najbliższy gabinet okulistyczny.

Badanie nie boli

Kompleksowe badanie wzorku jest bardzo ważne, a co ważniejsze jest w pełni bezpieczne i nie trwa długo. Okulista Gliwice bada m.in. ostrość wzroku. To podstawowa czynność. Na tej podstawie podejmuje decyzje, czy wypisać receptę na okulary lub soczewki. Oprócz tego analizuje się ciśnienie wewnątrzgałkowe, które nie powinno przekroczyć 22 mm Hg. Podczas rutynowej kontroli okulista Gliwice ocenia także dno oka, by stwierdzić, czy nie ma nieprawidłowości w budowie siatkówki, błony naczyniowej i nerwu wzrokowego. Takie standardowe czynności powinno się wykonywać przynajmniej raz na dwa lata. Są to w pełni bezpieczne i nieinwazyjne badania, które pozwolą zdiagnozować stan oczu. Bywa, że konieczne będą dokładniejsze wyniki. Wtedy lekarz może nam zalecić USG oka czy angiografię. Na szczęście współczesna medycyna, a już zwłaszcza okulistyka, bardzo szybko się rozwija. Wciąż powstają nowe rozwiązanie, które pozwalają na skuteczne pozbycie się schorzeń wzroku. Co jednak ważne – im wcześniej zajmiemy się leczeniem, tym większe szanse na osiągnięcie trwałego rezultatu.

2 comments

  1. Pingback: Psychologia
  2. Pingback: Pianino

Leave a Reply