przenośny apartat usg

Przenośny aparat USG: przychodzi lekarz do pacjenta

Ultrasonografy znajdują się w większości placówek medycznych. Bez nich leczenie byłoby niemożliwe. Optymalnym wyjściem sytuacja, kiedy pacjent wybiera się do ośrodka i na miejscu wykonuje wszelkie zabiegi. Niestety, nie zawsze są takie możliwości, czasem chorzy nie są w stanie o własnych silach dotrzeć do przychodni.

Leczenie domowe ogólnodostępne

Możliwość odwiedzenia chorych w domu to nie przywilej a prawo. O takie usługi mogą ubiegać się opiekunowie osób, którzy nie są w stanie o własnych siłach dojść do przychodni, a ich stan zdrowia nie wymaga umieszczaniu w szpitalu. Zazwyczaj do postawienia diagnozy wystarczą podstawowe akcesoria medyczne jak stetoskop, ciśnieniomierz, ale bywa, że niezbędne są bardziej zaawansowane sprzęty. Można wezwać pogotowie i poprosić, by przetransportowało chorego do szpitala na badania, ale jest to kłopotliwe. Wielu lekarzy stawia w takich sytuacjach na przenośny aparat USG. Takie sprzęty są stosunkowo lekkie i pozwalają na wykonanie badania na miejscu u chorego. USG przenośne coraz częściej są na wyposażeniu przychodni. Rozwiązanie zyskuje na popularności zarówno ze strony personelu medycznego, jak i samych pacjentów. Brak konieczności pobytu w szpitalu i wykonania niezbędnych czynności na miejscu poprawia komfort i samopoczucie często starszych ludzi.

Przenośne USG: jak zachęcić do profilaktyki

Niezależnie od schorzenia lepiej zapobiegać niż leczyć. Niestety, wielu ludzi nie ma czasu na regularne badania i zaniedbuje te kwestie. Potem może być już za późno na skuteczną terapię. Wiedzą o tym zwłaszcza lekarze, którzy starają się dotrzeć do pacjentów i wpoić im, jak ważne jest dbanie o zdrowie. Wielu właścicieli placówek organizuje różne happeningi promujące zdrowy tryb życia, a przy okazji reklamuje dany ośrodek. Podczas takich akcji często wykorzystuje się USG przenośne. To sytuacja, w której personel medyczny wychodzi do ludzi i wykonuje bezpłatne badania. Niektórzy dają się przekonać i motywuje je to dalszych działań profilaktycznych. Nawet kilka takich osób, które pod wpływem rozmowy z lekarzem i zbadania podejmują dalsze kroki to już duży sukces. Tego typu happeningi są organizowane zazwyczaj w dużych centrach handlowych bądź miejscach, gdzie uczęszcza dużo osób. Tak znacznie łatwiej jest dotrzeć do większej grupy. W dobie, kiedy medycyna dynamicznie się rozwija i stale powstają nowe rozwiązania znacznie łatwiej jest diagnozować i leczyć schorzenia, które jeszcze niedawno były trudne do wyeliminowania. Warto wykorzystywać wszystkie dostępne środki, by skutecznie leczyć pacjentów.

Leave a Reply