salon optyczny gliwice

Salon optyczny Gliwice wykona dla ciebie soczewki progresywne

Soczewki progresywne to nieoceniona pomoc. Zamiast kilku okularów, wystarczy tylko jedna para. Soczewki posiadają kilka obszarów korekcyjnych. Umożliwiają patrzenie w dal, na pośrednią odległość, a także z bliska. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób po 40. roku życia.

Jak działają soczewki progresywne?

Soczewki progresywne to stosunkowo nowe rozwiązanie w optyce. Kiedyś ludzie musieli korzystać z kilku par okularów. Jedne służyły do czytania, inne do patrzenia na komputer, a jeszcze inne do obserwacji czegoś z daleka, np. do oglądania telewizji. To było mało komfortowe, bo za każdym razem trzeba było zmieniać modele w zależności od potrzeb. Wybierając się na chwilę z domu, trzeba było nosić ze sobą wszystkie pary okularów. Dziś oczywiście też jest taka możliwość, ale można zdecydować się na soczewki progresywne, które będą znacznie wygodniejsze. Muszą być one jednak perfekcyjnie zrobione. Tego typu usługę jest w stanie wykonać tylko doświadczony salon optyczny Gliwice. Wymaga to ogromnej precyzji i nie każdy jest w stanie sprostać zadaniu. Źle zrealizowana usługa będzie źródłem nieustających stresów i frustracji. Może też przyczynić się do pogorszenia wzroku. Żeby dobrze wykonać soczewki kontaktowe, należy w pierwszej kolejności udać się do okulisty, później odwiedzić salon optyczny Gliwice. Po konsultacji z optykiem-technikiem wybiera się odpowiednie oprawki.

Okulary progresywne czy tradycyjne?

Pomimo tak dużej popularności soczewek progresywnych wciąż wiele osób wybiera tradycyjne rozwiązania. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze cena. Okulary progresywne są wygodne, jednak kilkukrotnie droższe w realizacji. Kolejnym elementem jest również to, że w trakcie noszenia trzeba nauczyć się inaczej funkcjonować. W zależności od tego, na jaką odległość chcemy coś zobaczyć należy odpowiednio poruszać głową. Jeśli chcemy przeczytać tekst, musimy lekko unieść wzrok ku górze. Chcą zobaczyć co dzieje się z boku, należy przekręcić całą głowę. Nie wystarczy tylko zerknąć na coś okiem. Przy wchodzeniu do autobusu, po schodach, trzeba być lekko pochylonym w dół, żeby się nie przewrócić. Zazwyczaj jednak bardzo szybko można się do tego przyzwyczaić. Niektórzy potrzebują na to zaledwie kilku minut, inni kilku dni. Każdy kto nauczy się patrzeć przez soczewki progresywne jest jednak bardzo zadowolony, bo to duża ulga. Można jednocześnie czytać gazetę i zerkać na telewizor ustawiony na drugim końcu pokoju. Bez takich okularów byłoby to niemożliwe.

Leave a Reply