Soczewki kontaktowe – i widzisz więcej!

Masz problemy ze wzrokiem? A może zastanawiasz się, czy warto zamienić okulary na soczewki kontaktowe? W takim razie przeczytaj koniecznie ten artykuł i zobacz, czemu warto odwiedzić salon optyczny w Gliwicach lub innym mieście.

Skąd się biorą wady wzroku?

Wady wzroku polegające na niewyraźnym widzeniu z bliska lub z dalszej odległości są bardzo rozpowszechnione na całym świecie. Trudno dociec, co jest ich przyczyną – z pewnością jest to “zużycie się” mechanizmu wzroku składającego się w oku z kilku elementów. Zużycie to przyspiesza zarówno niewłaściwy tryb życia, niewłaściwa dieta, praca w trudnych warunkach, na przykład przy komputerze, ale wady te są też spowodowane wiekiem pacjenta i niespecjalnie można nad nimi zapanować ani zapobiec im.

Okulary – czy to na pewno dobry wybór?

Okulista w przypadku stwierdzenia wad wzroku zapisuje okulary – o odpowiednich parametrach szkieł. Dzięki okularom możemy błyskawicznie polepszyć swoje pole widzenia, obraz w nich będzie ostry, wyraźny i czysty. Zdecydowanie noszenie okularów polepsza nam jakość życia, bo lepiej sobie radzimy w sytuacjach, gdy trzeba coś przeczytać lub dostrzec z daleka. Okulary nie są jednak rozwiązaniem doskonałym ze względu na to, że niewygodnie się je nosi. Często parują zimą, brudzą się i wymagają stałego czyszczenia, zaczepiają o części garderoby, zsuwają się z nosa, a także uciskają na delikatne nerwy twarzy powodując bóle nosa czy skroni.

A może warto zainwestować w soczewki kontaktowe?

Jeśli chodzi o soczewki kontaktowe Gliwice mają wiele świetnych salonów optycznych, w których dobierzemy odpowiednie dla siebie soczewki. Ich dobór jest bardzo ważny, bo podobnie jak w przypadku szkieł, soczewki kontaktowe nosimy dobrane do swojej wady wzroku, jej głębokości. Są one alternatywą dla okularów, choć też nie pozostają bez wad – trzeba je trzymać w specjalnym płynie, umiejętnie nakładać, a do tego są dość kosztowne. Pozwalają jednak przetrwać cały dzień z doskonałym wzrokiem bez poprawiania okularów na nosie! Nie każdy toleruje okulary na swoim nosie – wielu obom przeszkadzają one w codziennym funkcjonowaniu i trudno się do nich przyzwyczaić. Można spróbować się z nimi zaprzyjaźnić albo zostawić je dla wygodniejszych soczewek. Pamiętajmy, by soczewki kupować wyłącznie w profesjonalnych salonach optycznych – nigdy przez internet czy u różnych szemranych dostawców. Dlatego też kupuj soczewki kontaktowe Gliwice lub innym mieście, który ma dobre salony optyczne.

Leave a Reply