Stół zabiegowy niezbędny w pracy lekarzy

O powodzeniu operacji decyduje wiele czynników. Nie bez znaczenia są stres, osłabienie organizmu lekarza, a także odpowiedni sprzęt. Teoretycznie wysokość stołu zabiegowego nie powinna mieć znaczenia, a jednak konieczność stania w niewłaściwej pozycji przez kilka godzin może powodować zbytnie przemęczenie i wpłynąć na końcowy efekt.

Stół zabiegowy bardzo ważny

W dobie, kiedy wybór sprzętu medycznego jest tak duży można bez problemu zdecydować się na stół zabiegowy z prawdziwego zdarzenia. Czasy, kiedy nie było możliwości ustawienia pozycji, kąta nachylenia, a także wysokości leżanki bezpowrotnie się zmieniły. Teraz lekarz może tak wyregulować sprzęt, że wykona prace bez większego przeciążenia i bardzo dokładnie. Ma to ogromne znaczenie. W perspektywie długofalowej przyczyni się do tego, że doktor będzie mógł dłużej wykonywać swój zawód, bo jego kręgosłup będzie w dobrym stanie. Łatwiejszy dostęp do operowanego miejsca powoduje także, że czynności będą przeprowadzone bardzo dokładnie i o to właśnie chodzi. Im staranniej podejdziemy do zabiegu, tym większa szansa na powodzenie. Wprawdzie, jeśli ktoś jest specjalistą z wieloletnim doświadczeniem, tak czy siak, powinien podołać zadaniu perfekcyjnie, jednak każdy jest tylko człowiekiem. Czasem kilkugodzinne stanie w tej samej, niewygodnej pozycji, a do tego narastająca frustracja i stres powodują, że operacja nie pójdzie tak gładko, jak wszyscy się tego spodziewają.

Jaki stół zabiegowy wybrać?

Wybór sprzętów do placówek medycznych jest ogromny i bez problemu można się na coś zdecydować. Trzeba tylko znaleźć złoty środek pomiędzy możliwościami finansowymi placówki, a także potrzebami lekarzy. Stół zabiegowy powinien być również wygodny dla pacjenta, który bardzo często cierpi na odleżyny i zastanie w jednej pozycji powoduje, że chory będzie się źle czuł. Dobrze dobrany stół zabiegowy to bardzo duże udogodnienie dla lekarza, który po dokonaniu odpowiednich nastaw będzie miał znacznie lepszy dostęp do chorego miejsca. Trzeba pamiętać, że czasem trzeba prowadzić prace tuż przy kręgosłupie. Wtedy należy odpowiednio dobrać stół zabiegowy. Nie każdy nadaje się do tego, by przeprowadzać tak skomplikowane zabiegi. Warto zwrócić uwagę na obsługę, która powinna być intuicyjna i nie nastręczać większych problemów. Najlepiej, by zmiany parametrów dokonywać za pomocą pilota. Wtedy regulacją leżanki może się zająć ktoś z obsługi. Pilot sterowniczy powinien być podświetlany, by jego obsługa była możliwa również w zacienionym pomieszczeniu.

Leave a Reply