Stomatolog Tarnowskie Góry to nie tylko leczenie próchnicy zębów

Dentysta głównie kojarzy nam się z dziurami w zębach i ich leczeniem. Okazuje się jednak, że gabinety stomatologiczne oferują znacznie więcej pacjentom. Najważniejsze z nich to profilaktyka, która ma zapobiegać częstszym wizytom, a przede wszystkim problemom z zębami.

Nie odwiedzajmy dentysty tylko jak boli

Nie ma nic gorszego niż odwiedzanie dentysty tylko wtedy, gdy coś nas boli. Wtedy okazuje się często, że jest już za późno na ratowanie zęba, albo czeka nas długie i kosztowne leczenie. A można temu zapobiegać, wystarczy odpowiednio często odwiedzać gabinet, aby robić kontrolę. Dzięki temu szybko można wychwycić nieprawidłowości i na nie zareagować. Oprócz tego, wizyta u dentysty raz do roku wiąże się ze ściągnięciem kamienia, dzięki czemu zęby są zdrowsze i ładniejsze.

Nasze zęby mogą być zarówno zdrowe, jak i piękne

Stomatolog Tarnowskie Góry zadba o to, żeby nasze zęby były oprócz tego, że zdrowe, również piękne. Dzięki odpowiednim zabiegom możemy mieć białe zęby, oprócz tego nie musimy się obawiać ubytków, ponieważ stomatologia estetyczna bardzo się rozwinęła i nie jest problemem zrobienie odbudowy złamanych czy zniszczonych zębów, korekty kształtu czy nawet wstawieniu zęba na miejsce wyrwanego. Oprócz tego możemy mieć na zębach również biżuterię.

Ortodoncja to ważna dziedzina stomatologii

Ważna dziedziną stomatologii jest również ortodoncja. Przede wszystkim pomaga ona w korekcie zgryzu, który jest bardzo ważny, nie tylko ze względu na wygląd, ale również na zdrowie. Stomatolog Tarnowskie Góry może dobrać odpowiedni aparat ortodontyczny, który pozwoli wyrównać zęby, aby były one proste i zdrowe. Poza tym pomoże w poprawie zgryzu poprzez zaplanowanie całego leczenia.

Usunięcie zębów problematycznych

Najczęściej mamy kłopoty z rosnącymi ósemkami, które wyżynają się w dość późnym wieku, do tego są to zęby duże. Dlatego warto zrobić zdjęcie szczęki, które pokaże, jak układają się nasze zęby i czy wyjście ósemek nie zniszczy nam prostego zgryzu. Zęby można usuwać nawet wtedy, gdy jeszcze nie widać ich na zewnątrz dziąsła. Jeżeli ząb zatrzyma swój wzrost, również należy go usunąć. Takie rzeczy można jednak sprawdzić tylko wtedy, gdy na bieżąco odwiedza się stomatologa i kontroluje, co się dzieje w naszej szczęce.

One comment

Leave a Reply