stomatolog Tychy

Stomatolog z Tych radzi jak dbać o zęby

Zęby są bardzo ważne i trzeba o nie dbać. W ten sposób można wiele wskórać. Przede wszystkim nie można dopuszczać do większych ubytków, bo może się to skończyć tragicznie. Na co zatem warto zwracać uwagę?

Odwiedzaj regularnie dentystę

Kluczem do sukcesu jest to, by regularnie odwiedzać stomatologa. W ten sposób można uniknąć większych wad, a tym samym zachować zęby w dobrym stanie na lata. To bardzo ważne. Jak często stomatolog z Tych powinien być odwiedzany? Przynajmniej dwa razy do roku. To minimum, jeśli zależy nam, by utrzymać uzębienie w formie. Ważne jest, by chodzić na przeglądy zębów niezależnie od tego, czy odczuwamy ból czy nie. Ubytek w początkowym stadium jest trudny do wykrycia, a czasami praktycznie niezauważalny. Trzeba bardzo się namęczyć, by zauważyć, że coś jest nie tak. Bywa, że tylko dentysta jest w stanie wykryć chorobowo zmienione miejsce. W tym celu naświetla je specjalnym laserem i pod wpływem zjawiska fluorescencji ujawniają mu się zmiany, które w przyszłości mogą powodować próchnicę. W takim wypadku wystarczy jedynie zastosować specjalny preparat do usuwania bakterii, by nie dopuścić do większych ubytków. Nawet jeśli okaże się, że trzeba borować, to prawdopodobnie dentysta nie będzie musiał ingerować w sam nerw zęba, co może powodować wiele problemów. Stąd też, jeśli na bieżąco będziemy usuwać nawet najmniejsze ubytki, to prawdopodobnie w przyszłości nie będziemy mieli dużych problemów z zębami.

Regularnie dbaj o higienę jamy ustnej

Kolejnym ważnym aspektem, co potwierdzi każdy stomatolog Tychy, jest to, by regularnie dbać o higienę jamy ustnej. Tymczasem wielu Polaków ma z Tm problemy. Prawie połowa ludzi nie szczotkuje zębów regularnie. To już szybka droga do rozwoju próchnicy i ubytków w uzębieniu, które na pewno za jakiś czas się pojawią. Jeśli więc nie chcemy, by zęby szybko się niszczyły, musimy odwiedzać dentystę systematycznie i regularnie szczotkować zęby. Dobrze jest też nie oszczędzać na środkach do pielęgnacji uzębienia, a także kupować specjalne szczoteczki elektryczne. Warto też kupować pasty do zębów rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, by zachować zęby w dobrym stanie przez dłuższy czas. Dobre pasty potrafią naprawdę Stanowić doskonała barierę dla zębów. Warto na nie postawić. W ten sposób uda utrzymać się uzębienie w dobrym stanie na całe lata. Niestety, wciąż wiele osób szuka oszczędności na zębach. Stosuje niskiej jakości komponenty, a do tego szczoteczki, które w wielu sytuacjach nie sprawdzają się.

Leave a Reply