wyposażenie gabientów kosmetycznych

Wybierasz się do kosmetyczki? Zwróć uwagę na wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Jak w każdej branży jedne gabinety kosmetyczne są zdecydowanie lepsze od drugich, dlatego warto szukać i próbować. Jeżeli w jednym miejscu nie smakuje nam jedzenie idziemy do innej restauracji. Z gabinetem powinno być tak samo, jeżeli raz zabieg nie spełnił naszych oczekiwań to kolejny raz wybierzmy się do innego.

Oceniamy gabinet

Naszą decyzje o dokonaniu zabiegu w danym gabniecie, zwłaszcza, jeśli ma to być poważniejszy zabieg, niż na przykład jednorazowy peeling lub masaż, trzeba poprzedzić wizytą w gabinecie, na który chcemy się zdecydować. Poznajmy ludzi, którzy w nim pracują, rozglądnijmy się po samym gabinecie, a na pewno będzie to pomocne. Podczas pierwszej, konsultacyjnej wizyty warto sprawdzić kilka rzeczy. Na początek sprawdzamy jakość obsługi, z resztą to rozumie się samo przez się. Po rozmowie wiemy od razu, czy zostaliśmy potraktowani uprzejmie, kulturalnie, czy tez może grubiańsko i niegrzecznie. Wszyscy pracownicy gabinetu powinni traktować nas w sposób uprzejmy, od recepcjonistki po dyrektora, jeżeli będzie okazja go spotkać. Jeżeli tak jest oznacza to, że gabinetowi zależy na klientach i na pewno w trakcie zabiegów tez będziemy dobrze potraktowani. A atmosfera w czasie ich trwania jest bardzo istotna, ponieważ do salonu urody wybieramy się przecież po relaks, personel powinien nam go zapewnić. Druga kwestia, którą koniecznie musimy sprawdzić to po prostu czystość i estetyka panujące w miejscu, gdzie znajduje się gabinet. Wchodząc i przebywając w środku rozejrzyjmy się dookoła i oceńmy, czy naszym zdaniem jest czysto, czy pracownicy dbają o higienę. W końcu to gabinet medycyny estetycznej, więc wszystko powinno być zachowane, w jak największej czystości.

Ludzie i sprzęt – profesjonalnie

Mamy także prawo dopytywać o kwalifikacje zawodowe wszystkich osób, które podejmują się wykonywania zabiegów, zwłaszcza tych trudniejszych, które wymagają użycia wyposażenia gabinetów kosmetycznych. Certyfikaty o ukończeniu kursów, studiów, szkół policealnych i innych możliwych placówek edukacyjnych da nam gwarancję, że taka osoba na pewno jest kompetentna w tym co robi i jest w stanie nam pomóc w naszych problemach. No i chyba już ostatnia z rzeczy, na jakie warto zwrócić uwagę. Mianowicie chodzi o wyposażenie gabinetów kosmetycznych. Pewnie się na tym nie znamy i nie wiemy dokładnie, co do czego służy i jak powinno wyglądać. Można jednak ocenić na pierwszy rzut oka, czy dany sprzęt to rozpadający się dwudziestoletni gruchot, czy raczej nowo zakupiona maszyna. Kosmetyka rozwija się na tyle szybko, że wiele sprzętów dopiero niedawno weszło do użycia, dlatego powinny być one stosunkowo nowe. Jeżeli cokolwiek wzbudza nasze wątpliwości to nie bójmy się zadawać pytań. W końcu pracownicy są tam dla nas i mają obowiązek odpowiedzenia na naszą niepewność. Jeśli wiemy już wszystko i konsultacje przebiegły pomyślnie to teraz pozostaje tylko odpoczynek w gabinecie.

Leave a Reply